Loodusloo klass

Loodusloo klass, see on ruum kus saab läbiviia õppetööd keemia, füüsika ja bioloogia õpetamiseks. Järgnevalt hakkavad siin ilmuma postitused, mis aitavad paremini aru saada millele mõelda kui on kavas oma kooli selline ruum rajada.

Ruum

Loodus ainete klass peab olema piisava suurusega. Ideaalne mõõt suhe on 4:3. Ruumi pindala 60 – 80 m2. Ruumi kõrgus vähemalt 3,3 meetrit. Kõige eba praktilisem on ruudu kujuline ruum. Selle põhjuseks on asjaolu, et antud ruumis on sisustuse kõrval ülioluline ka liikumis ruum. Ruumil peaks olem kaks väljapääsu koridori. Soovitavalt ruumi erinevates otstes. Õnnetuse korral on see vajalik ruumis viibivate inimeste evakuatsiooniks. Kui see ei osutu võimalikuks, siis kindlasti peaks uks asuma võimalikult kaugel kohast kus asub kõige tõenäolisem õnnetuse tekkimise oht. Need kohad on tõmbekapi ja demolaua ümbrus. Kõik ruumi uksed peavad avanema väljas poole ja nende ülemine osa peab olema aknaga. Lävepakul ei ole siin mõtet.

Põrandakate peab olema kergesti puhastatav ja üles pöördega seinale ca 10 cm. Ruumis kasutatavad värvid võiksid olla pastelsetes tooni. Sisustuse juures ei ole hea kasutada ohu värve. Oma olemuselt on loodusloo klass laboratoorium. Laboris kasutatakse ohuvärve erinevate kommunikatsioonide markeerimiseks. Ohuvärvid on roheline, kollane ja punane. Rohelisega markeeritakse erinevad veega seotud kraanid. Kollase ja punasega markeeritakse ohtlikke (plahvatusohtlikke, mürgiseid) ainetega kraane. Loodusloo klassis on selleks valdavalt põlev gaas. Laboratooriumis reguleerib seda valdkonda norm EVS-EN13792. 

Labori ruumis on soovitav õhuvahetus 25m3/1h/1m2 kohta. See peaks olema ainukene numbriline näitaja Euroopa Liidus. Pärineb see Saksamaalt. Teistes EU riikides numbrilisi näite nii selgelt toodud ei ole.


Eelmine
Vesi laboratooriumis

Vastused puuduvad

Email again: